powiedz-że-jestem-twoja
Książka

Recenzja książki – Powiedz, że jestem Twoja

Choć technicznie rzecz biorąc można by to uznać za romans drugiej szansy, to historia była w rzeczywistości nieco bardziej skomplikowana. Grace i Trent byli w sobie zakochani od ponad dwudziestu lat. Byli dla siebie wszystkim, ale ich związek przeszedł przez kilka trudnych momentów. Z powodów, którymi nie mógł się z nią podzielić, Trent wzbraniał się przed powiedzeniem jej, że ją kocha, mimo że czuł to w sercu i okazywał jej poprzez swoje czyny. Nigdy nie spojrzał na inną kobietę i zawsze kochał tylko Grace, ale był powstrzymywany przez rzeczy, które go prześladowały. Ona pragnęła miłości takiej, jaką mieli jej rodzice – chciała małżeństwa, rodziny i tego rodzaju zaangażowania, po które jego demony nie pozwalały mu sięgnąć. Kiedy sprawy przybrały na tyle zły obrót, że doprowadziły ich do punktu krytycznego, odeszła. Na dobre. I próbowała żyć dalej z kimś innym. Wiedział, że popełnił błędy, ale utrata jej w ten sposób pokazała mu, że bez względu na to, czego obawiał się w związku z ich przyszłością, nic nie może być gorsze od utraty jej. Wiedział o tym i działał w oparciu o to, robiąc absolutnie wszystko, co w jego mocy, aby odzyskać serce jedynej kobiety, którą kiedykolwiek kochał.

Będę z wami naprawdę szczera, z powodów, które wyjaśnię bardziej szczegółowo za chwilę, szczerze mówiąc naprawdę nie podobała mi się pierwsza połowa książki. Jednak powodem, dla którego ta książka wciąż jest moją ulubioną, a nawet naprawdę z całego serca godną polecenia, jest to, że absolutnie LOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOVED druga połowa. Tak jak KOCHAŁAM, KOCHAŁAM!!! To było wypełnione SWOOON, DEEP FEELS, i absolutnie wszystko, czego pragnę czytać w romansach. Po prostu GORGEOUS!!! Tak więc ogólnie rzecz biorąc, z łatwością nazwałabym tę książkę nową ulubioną. Jednakże, wyjaśnię wszystko bardziej szczegółowo …

Zasadniczo, powodem, dla którego nie podobała mi się pierwsza połowa książki było to, że był to dokładnie ten rodzaj dramatu, który najmniej lubię. Jak dosłownie w momencie, gdy Grace zerwała z Trentem w nadziei, że on się opamięta, wszyscy w jej życiu popchnęli ją, by zaczęła spotykać się z tym innym kolesiem, Cooperem, który między innymi był jednym z bliskich przyjaciół Trenta. Znalazłem to źle na tak wielu poziomach. Po pierwsze, nie wierzę w odchodzenie od związku, aby pokazać drugiej osobie, czego jej brakuje. A po drugie, czuję się jak rada, że wszyscy (zwłaszcza jej przyjaciółka Angie) nadal dając jej do daty Cooper był bardzo hipokryzji płci – Grace był zachęcany do opuszczenia Trent, aby pokazać mu, co brakowało i uczynić go walczyć o nią, a także jest zachęcany do snu z innym facetem. Jeśli role płci zostały odwrócone i facet zostawił dziewczynę, aby pokazać jej, czego jej brakuje, a następnie natychmiast wyszedł i przespał się z inną dziewczyną, to tylko ugruntowałoby jego status jako kompletnego dupka. Więc cała ta sprawa była niesprawiedliwa. I nawet Trent zauważył, że przez wszystkie ich lata dobre i złe, nigdy nawet nie spojrzał na inną dziewczynę, więc jak… WTF?

Teraz, nie mówię, że był święty, bo na pewno miał swój udział niepowodzeń i błędów, ale byłem rzeczywiście w pełni na Team Trent na pierwszą połowę książki. Być może, gdybyśmy widzieli retrospekcje do scen w przeszłości, gdzie zrobił jej źle, to bym zrozumiał jej stanowisko więcej, ale ja ogólnie po prostu czułem, że to, co zrobiła było niesprawiedliwe i złe i nie zgadzam się z tym, jak ona obsługiwane jej związek. On rzeczywiście miał prawdziwy powód, dlaczego powstrzymał się od rodzaju zaangażowania, które chciała i czuję, że naprawdę powinna była kopać trudniej dostać, że. I wreszcie, głównym powodem, dla którego nienawidzę trójkątów miłosnych jest to, że nie lubię spędzać połowy książki budując związek z niewłaściwym facetem, kiedy jako czytelnik wiesz bez wątpienia, kto jest prawdziwym bohaterem tej historii. To jest jak… jaki w tym sens? I znowu hipokryzja, gdzie bądźmy szczerzy, jeśli zostawiłby ją i od razu zaczął spotykać się z kimś innym, nie ma mowy, żeby przyjęła go z powrotem. Więc po prostu UGH. Nie podobała mi się pierwsza połowa książki. HOWEVER. W 55%, pływy odwrócił się i I FREAKING LOOOOVED DRUGIEJ POŁOWIE KSIĄŻKI !!!!!!! Totalnie KOCHAM!

Jak wspomniałam powyżej, trudno mi było dokładnie wiedzieć, co to było, że Trent zrobił źle przez lata (poza tym, że nie popełnił w małżeństwie), ponieważ nie mieliśmy okazji zobaczyć ich walk z pierwszej ręki, ale pomimo jego błędów, z tego co mogłam zobaczyć, absolutnie go KOCHAŁAM!!! Kiedy wiedział, że wszystko jest na linii, aby odzyskać jej serce, skoczył w pełnym gazie. Był SŁODKI, KOCHAJĄCY, OPIEKUŃCZY, SWOOOOOOOONY i gotowy walczyć jak diabli o kobietę, którą kochał i zawsze kochał. Był obrońcą z natury i szczerze uwielbiałam jego charakter.

Druga połowa książki była całkowicie moim typem opowieści! Jak cała droga!!! To było wszystko, co kocham czytać najbardziej w romansie. Uwielbiałam patrzeć, jak Trent odzyskuje zaufanie Grace, jak pokazuje jej, że miłość, którą zawsze do niego czuła, nie tylko została zwrócona, ale i pielęgnowana. Mdlałam nad tym, jaki był słodki i wspaniały, a szczególnie doceniałam to, jak bardzo był wzmocniony, że jeśli jedno z nich się zawiodło, drugie zawsze będzie je wspierać.

Ale ich nowo odkryte zaufanie do siebie nawzajem zostało wystawione na próbę, gdy długo skrywany sekret wstrząsnął światem Trenta i rzucił go na kolana. To było intensywne, to było szokujące dla niego, i to zmieniło wszystko, co myślał, że wie o swoim świecie. Ale ja absolutnie kochałem widząc ich pracy przez ten kryzys razem i naprawdę wziąć ich związek do następnego poziomu z sposób wspierali się nawzajem przez to.

Gah. Cała ostatnia połowa książki była ABSOLUTNIE GORGEOUS!!! Nie tylko był to piękny romans, ale to była SERDECZNA historia głębokich więzi rodzinnych, które przyniosły łzy do moich oczu. O MÓJ BOŻE, FEEEEEELS!!! Moje serce nigdy nie przestawało bić, a ja nie mogłam czytać stron wystarczająco szybko! To było cudowne, romantyczne, trochę łamiące serce, ale tak niesamowicie spełniające. To było wszystko, czego mogłam oczekiwać od tej historii miłosnej!

Ocena: 4,5 gwiazdki (szczególnie dla drugiej połowy książki).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.